Pubquiz Rijnweek 2016 brengt €7000,- op
Rhenen – Maandagavond werd in de grote tent op het feestterrein van de Rijnweek in Rhenen voor het tweede jaar een pubquiz georganiseerd, een gezamenlijk initiatief van Lionsclub ‘De Grebbeleeuw’ en ‘Pubquiz Rhenen’. Het was, net als vorig jaar, een groot succes en hopelijk het begin van een lange en mooie traditie.

Ruim 300 mensen uitkomend voor zo’n 50 fanatieke teams streden om de prijzen, maar vooral om de eer. Belangrijkste streven echter was om geld in te zamelen voor drie goede doelen, en dit streven werd ruim gehaald. Aan het eind van de avond werden Bouwweek Rhenen en Stichting ‘Bo viert feest’ ieder verblijdt met een cheque van € 1000,-. Daarnaast kreeg de gemeente Rhenen, op initiatief van de Rhenense Jongerenraad, € 4000,- toebedeeld voor het realiseren van twee watertappunten om de dorst van inwoners en toeristen te lessen. De avond bracht in totaal bijna € 7.000,- op.
Team ‘Biertje 1’ won met een neuslengte voorsprong, zij wisten maar liefst 67 van de 80 vragen goed te beantwoorden. Zelfs vragen als “welk land heeft als extensie .pk” (Noord-Korea) en “wat is de enige hoofdstad ter wereld beginnend met de letter i” (Islamabad) waren hen niet teveel.
Het succes was mede te danken aan de vele lokale sponsoren en vrijwilligers. De organisatie bereidt zich na deze fantastische avond met veel plezier en enthousiasme voor op Pubquiz Rijnweek 2017!
Tekst: Pubquiz Rhenen. Foto’s: René Koster.
