Gemeente op zoek naar geschikte locatie asiel-opvang
Rhenen – In navolging van het landelijk aangenomen wetsvoorstel dat er voor moet zorgen dat asielzoekers gelijk evenredig verdeeld over het land worden opgevangen is de gemeente Rhenen ook op zoek naar geschikte locaties. Ook zal er een passende plek gezocht moeten worden voor de 10 flexwoningen die nu op het oude terrein van de oude jeugdherberg in Elst staan. Deze mogen daar blijven staan tot half 2023 waarna voor deze woningen een nieuwe locatie gezocht moet gaan worden. De aanhoudende oorlog in de Oekraïne maakt dat de bewoners van de flexwoningen mogelijk ook langer zullen blijven.

Binnenweg
Het heeft er alle schijn van dat de beoogde locatie aan de Binnenweg, de grond waar vroeger de manege stond, een goede kans maakt voor het plaatsen van flexwoningen. De direct omwonenden zijn inmiddels via een brief door de gemeente op de hoogte gesteld over het mogelijke voornemen. Een andere locatie die binnen de gemeente Rhenen onderzocht wordt is het grasveld aan de Koerheuvelweg/Watertoren. Ook hier zijn de omwonenden inmiddels via een brief op de hoogte gesteld.
Uiterlijk januari komt er uitsluitsel over de keuze van de nieuwe locatie. De gemeente zal daarna middels informatieavonden in gesprek gaan met de direct omwonenden.

